Kocaeli Web Tasarım - image Web-Design-Blog-Image on https://enbmedya.com
26
Şub

Kocaeli Web Tasarım

YEREL VS. GLOBAL WEB TASARIMI: DOĞRU KİTLEYE NASIL ULAŞILIR?

İşletmeler, mallarını ve hizmetlerini müşterilere nasıl sundukları konusunda bugün daha fazla seçeneğe sahipler: kesinlikle tuğla ve harç,% 100 çevrimiçi ya da ikisinin bir kombinasyonu. Bu nedenle, web tasarımı mutlaka olmasını istediğimiz kadar kolay değil.

Ancak büyük resim öğeleri bir yana, yerel işletmeler, küresel şirketler ve her iki kategoriyi kapsayan girişimcilere yönelik tasarım konusunda tam olarak neye ihtiyacınız var? Kocaeli Web Tasarım Olarak bir göz atalım;

Web sitesinde en çok dikkat edilen konu ise bilgi yoğunluğudur.

Bilgi yoğunluğu, bir site ziyaretçisinin bir web sitesine veya web sayfasına girer girmez karşıladığı içerik biçimindeki bilgi miktarıdır.

Bilgi yoğunluğu arttıkça, ziyaretçinin sitede veya sayfada göreceği içerik miktarı da artar. İçeriğe bu bağlanma nedeniyle, bilgi yoğunluğunun kullanıcının bilişsel yükü üzerinde hemen bir etkisi olur, bu da sitenin gezinilebilirliği, kullanılabilirliği ve kullanıcı deneyimi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Tasarlarken, kullanıcı tarafından engellenmeden ne kadar içeriğin makul bir şekilde işlenebileceğini düşünmek faydalı olacaktır. Karşılaştıkları içerik ne kadar fazlaysa, belirli görevleri ve sayfa hedeflerini tamamlamaları o kadar uzun sürecektir… çünkü görevleri ve hedefleri tamamlamaları için zihinsel işlem gücü miktarı önemli ölçüde artar.

Ziyaretçilerin ilgisini çekmek için çok fazla içeriğe sahip bir siteyi yüklemek her zaman cazip olmakla birlikte, ölçülü olma ve minimalizm mükemmel bir kullanıcı dostu olmanın anahtarıdır. Bu çözümlere kavuşmak için sizde Kocaeli Web Tasarım Enb Medya ile iletişime geçerek sizde web sitesi sahibi olabilirsiniz.