07
Mar

Kocaeli Web Tasarım – Site Ayarları Nasıl Olmalı

Kocaeli Web Tasarım ın önerisi : Web sitenizin metriklerini takip etmemek veya yaparken ancak bulduğunuza göre harekete geçmemek, neredeyse hedefinize ulaşmayı umut karanlık karanlıklarında dolaşmaya eşit: her ikisi de mümkündür ancak olası değildir.

Ancak hangi ölçütlere özel dikkat göstermelisiniz? Kendinden saygılı her webmasterın izleme listesinde ortaya çıkmaya meyilli olduklarından, bazıları muhtemelen yüzlerce kez duymuşsunuzdur. Bununla birlikte, hemen çıkma oranları ve Google anahtar kelime sıralamalarının yanı sıra çok sayıda metrik vardır – belki de daha az bilinir ve daha az tartışılmış, ancak yine de çok önemli.

Bugün, başarıyla belirsizlik arasında fark yaratan daha az bilinen metriklerden bazılarına göz atacağız.

1. Arama Motorlarından Ziyaret Eden Ziyaretçi Sayısı

Trafiğinizin miktarında önemli değişiklikler gördüğünüzde, her zaman anahtar kelime talebindeki değişikliklerden veya mevcut sayfalarınızın daha iyi sıralamasından kaynaklanmaz. Daha az açık olan nedenlerden biri, web sitenizin Google tarafından dizine eklenen sayfa sayısındaki değişikliklerdir. Aktif olarak hiçbir şey yapmadan ve arama anahtar kelimeleri kalıplarında önemli değişiklikler yapmadan trafikte dramatik bir artış veya azalma olabilir, çünkü Google web sitenizde daha derin veya daha sığ tarama yapıyor demektir.

Eğer içerik eklerseniz ve bu sayfalar dizine eklenmezse, o zaman bir şeyler ters gitti.

Bu ne şekilde kullanışlıdır? Web sitenizin performansı hakkında ek bir fikir edinirsiniz. Eğer içerik eklerseniz ve bu sayfalar dizine eklenmezse, o zaman bir şeyler ters gitti. Google sitenizde daha derin tarama yaparsa, bunu son zamanlarda yaptığınız bazı değişikliklere bağlayabilir ve bu işlemin olumlu bir etkisi olduğunu kendiniz belirtebilirsiniz. Örneğin, gezinme yapınızı değiştirirseniz ve kısa sürede daha fazla sayfanın ziyarete başladığını fark ederseniz, bunu faydalı bir uygulama olarak işaretleyebilir ve bu yönde denemeye devam edebilirsiniz. Beceremez iseniz Kocaeli Web Tasarım la iletişime geçebilirsiniz.

2. Markalı ve Marka Dışı Trafiğin Bölünmesi

Markalı anahtar kelimeler, şirketinize veya ürün adınıza doğrudan atıf içeren anahtar kelimelerdir; markasızlar ise yalnızca işletmenizle teğetsel olarak ilgilenen ve sektör geneliyle daha ilgili olan daha kapsamlı terimlerdir.

Her iki trafiğin miktarını ve birbirlerine karşı nasıl performans gösterdiklerini görmek, aradaki dengeyi sağladığınıza ve gelecek SEO stratejinizi tanımlamanıza yardımcı olur.

Bir taraftan, markalı trafik genellikle saf dönüşümler açısından daha iyi performans gösterir – ancak bunun nedeni, daha önce işiniz hakkında bildikleri ve muhtemelen belirli bir öğeyi arayan markalı bir anahtar kelimeyi aradığında. Başka bir deyişle, markalı trafik daha marka ilgisi ve farkındalık anlamına gelir.

… daha markalı trafik daha yüksek marka ilgisi anlamına geliyor …

Öte yandan, ilk defa markanızı keşfeden yeni kullanıcılarınızın, ziyaretçilerin ve gelecekteki potansiyel müşterilerin çoğunu elde etmeniz, markalı olmayan trafikten kaynaklanmaktadır. Markalı kampanyalarınız markalı kampanyalardan daha iyi bir performans sergiliyorsa, daha fazla marka benzeşimi oluşturmak için yoğunlaşmanız gerektiği anlamına gelir.

3. Tarama Hataları

Diğer şeylerin yanı sıra, Google Search Console, varsayılan olarak site çapında hataları taramanızı gösterir; ancak, isterseniz rapor hassas bir şekilde ayarlanabilir. Söylemeye gerek yok, fark ettiğiniz herhangi bir tarama hatası derhal harekete geçirilmelidir, varlığı web sitenizin bazı bölümlerinin gerektiği gibi çalışmaması ve size herhangi bir trafik getirmesi anlamına gelmez.

Site hataları öncelikle ele alınmalıdır çünkü bunlar tüm web sitenizi etkiler. DNS ve sunucu en önemlisidir: Googlebot’un sitenize hiç bağlanmadığı eski durumu ve sunucunuzun yanıt vermesi çok uzun süren eski anlamıdır. Getir’i Google’da kullanmak ve ardından yardım talimatlarını izlemek, bu sorunları çözmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

4. Final Dönüşümleri (Hedef Başarı)

Yalnızca nihai dönüşümler, stratejinizin ne kadar iyi çalıştığını gösterebilir …

Evet, dönüşüm, muhtemelen en tartışmayı en iyi hale getiren metriktir. Peki, daha az bilinen metriklerden oluşan bir listeye nasıl girer? Çok basit: Son satış dönüşümlerinden, işletmenizin önünde belirlediğiniz nihai hedefe ulaşılmasından bahsediyoruz ; bir çevrimiçi perakende satıcısı, bir satış yapacağı, bir abonelik satan bir SaaS ajansı için vb. Olması durumunda Başka bir deyişle, fiili sonuçları ölçmelisiniz, parayı cebinize koyan bir şey. Örneğin, ücretsiz abonelikler dönüşüm değildir; Birçok kişi daha sonra web sitenizle tekrar etkileşime girmeden yarım sene önce çıkmak için bu okumayla yetinmek için belirsiz bir niyetle abone olur. Yalnızca nihai dönüşümler, stratejinizin ne kadar iyi çalıştığını ve herhangi bir şeyi değiştirmeniz gerekip gerekmediğini gösterebilir.

5. Backlink Profili

Backlinkler hala SEO’da önemli bir rol oynamaktadır, ancak miktarları artık önemli değildir – kalite çok daha önemli. Yüksek yetkili bir web sitesinden gelen tek bir geri dönüş, yüzlerce kolay erişilebilir web sitesine değer; ve çok düşük kaliteli geri bağlantılara güveniyorsanız, Google bu günlerde sizi cezalandırabilir. Dolayısıyla, geri bağlantınızın toplamının değil, dikkat etmeniz gereken backlink profilinizin kalitesidir.

… tüm backlink’lerinizin toplamı değil, dikkat etmeniz gereken backlink profilinizin kalitesi.

Daha yüksek kaliteli geri almak için? Değerli içerik oluşturun. Cidden konuk bloglamaya başlayın, endüstrinizdeki nüfuz sahibi kişilerle iletişime geçin. Veba gibi ucuz spamsiz bağlantılardan kaçının.

Kocaeli Web Tasarım SEO’nun yalnızca en belirgin ölçüm ölçümlerini ölçmekten çok daha fazlası var ve bunları geride bıraktıklarına inandığınızda bunları iyileştirmek için mekanik eylemler alarak. Kocaeli Web Tasarım SEO stratejisi, daha büyük resmi görme, kaynağınızda meydana gelen değişikliklerin anlamını toplamak ve bulgularınıza dayalı hızlı hareket etmek için daha az bilinen ölçütleri kullanma konusunda daha fazladır.